Cvičný požární poplach v Domově Domino v Zavidově

Dne 11.10. 2016 po 7 hodině ráno byl vyhlášen cvičný požární poplach – požár v Domově Domino, jenž poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením. Kapacita domova je 36 míst. K zásahu vyjely jednotky HZS Rakovník a SDH z blízkých obcí Čistá, Hvozd a Lubná. Průzkumem, vyslaným velitelem zásahu,  bylo zjištěno, že požárem je zasažen pavilon s ubytovacími prostory klientů, kteří byli personálem domova z větší části již vyvedeni ven. Při kordinovaném postupu hasičů zakouřenými budovami byly postupně nalezeny tři osoby, z nichž 2 byly postupně za pomoci vyváděcích masek vyvedeny hasiči v dýchacích přístrojích mimo objekt a předány zdravotnickému personálu. Jedna osoba byla nalezena na místě, které bylo v patře a bylo potřeba evakuovat ji pomocí žebříků a prostředků pro slanění. Požár již byl hasiči zlikvidován. Objekt byl odvětrán, zkontrolován a předán k vyšetření příčiny požáru. Výjezdové jednotky sbalily své vybavení i techniku a vracely se na své základny. Foto zde