Požární cvičení v domově Domino v Zavidově

Dne 11. 10. 2016 po 7 hodině ráno byl vyhlášen cvičný požární poplach – požár v Domově Domino v Zavidově, jenž poskytuje sociální služby pobytovou formou osobám se zdravotním postižením, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Kapacita tohoto domova je 36 lůžek.  K zásahu v tomto domově vyjely jednotky HZS Rakovník a SDH z okolních obcí Čistá a Lubná. Při zásahu byly, kromě likvidace požáru hledány celkem 3 pohřešované osoby, jenž byly nalezeny – v zakouřených prostorách domova byly postupně 2 z nich nalezeny a za pomoci vyváděcích masek je hasiči v dýchacích přístrojích vyvedli z objektu. Třetí byla objevena v prvním patře objektu. Kvůli nemožnosti použít schodiště, byla osvobozena pomocí žebříků a slaňovací technikou. Po odvětrání  a prověření objektu byl zásah ukončen a jednotky se vrátily na své základny. Foto